Prezes parku wodnego w Rudzie Śląskiej zarabia więcej niż prezydent Polski

fot. Aquadrom/Facebook

W Rudzie Śląskiej trwają przedterminowe wybory na prezydenta miasta. Jednym z kandydatów jest Krzysztof Mejer, który przez lata był wiceprezydentem miasta. Mejer nie widzi nic złego w tym, że za jego kadencji w parku wodnym Aquadrom prezes otrzymywała wręcz kosmiczne wynagrodzenie. 

W spółkach należących do miasta Ruda Śląska prezesi nie mogą narzekać. W parku wodnym osoba zarządzająca obiektem zarabia więcej niż prezydent Polski Andrzej Duda. Skąd tak ogromne wynagrodzenie?

Blisko 350 tys. złotych 

Marta Malik jest prezesem rudzkiego parku wodnego Aquadrom. W 2021 roku prezes Malik zarobił blisko 350 tys. złotych. Warto dodać, że przez rządowe obostrzenia obiekt był przez jakiś czas zamknięty, a następnie były wprowadzone limity. Park wodny zaliczył ogromne straty finansowe, a prezes została obficie wynagrodzona, choć miała o wiele mniej pracy.

W 2021 roku prezydent Andrzej Duda zarobił nieco ponad 280 tys. złotych 

Jednym z kandydatów jest również Michał Pierończyk, który przez lata również piastował stanowisko wiceprezydenta Rudy Śląskiej. Ten kandydat zapowiada przynajmniej audyt w miejskich spółkach, choć też nic nie zrobił, aby pewne niekorzystne dla finansów publicznych zjawisko ukrócić.