Prezydent Duda na Jasnej Górze. Tysiące osób skanduje: „dziękujemy, dziękujemy”

fot. screen Kancelaria Prezydenta/Twitter

Prezydent Andrzej Duda przyjechał w niedzielę rano na Jasną Górę. Bierze udział w 31. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Tysiące osób przyjechało do Częstochowy, w tym wielu polityków PiS. 

„Kiedy umawialiśmy się z ojcem dyrektorem Tadeuszem Rydzykiem późną jesienią na to, że przybędę tutaj na to spotkanie z państwem, żeby razem u stóp Matki Najświętszej, w tym narodowym sanktuarium modlić się za ojczyznę wspólnie, nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam to czynić w tak trudnych dla ojczyzny, dla Europy, dla świata, dla nas wszystkich czasach” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia.

Dalej prezydent Andrzej Duda podkreślił, jak ważne są wartości chrześcijańskie. Mówił o związku kobiety i mężczyzny oraz o rodzinie.

„Nie będzie Polski bez rodziny” – oznajmił.

– Wielkim naszym zadaniem jest strzeżenie wartości. Nie mam wątpliwości, że mają one fundamentalne znaczenie dla trwania i rozwoju państwa – mówił.

„Niech Pan Bóg zawsze ma naszą ojczyznę i nasz naród w swojej opiece. Niech żyje Polska” – powiedział na koniec wystąpienia.

Wystąpienie prezydenta 

Prezydent przywitał się z pielgrzymami. Tysiące osób skanduje „dziękujemy, dziękujemy”.

Posłanka Barbara Dziuk również jest na miejscu.

 

źródło: Twitter, tarnogorki
Oprac. Łukasz Dudek