Rafał Piech: Putin najeżdża na Ukrainę i kończy się pandemia. W kolejce jest już następny wirus

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich fot. Telewizja Chrystusa Króla/YouTube

W kolejce jest kolejny wirus. Straszą nas gorączką krwotoczną, już nam mówią o polio. Przed nami bardzo trudny czas. Do tego dochodzi gospodarka, oni ją muszą położyć, oni muszą wyresetować całkowicie świat i gospodarkę. Musimy pamiętać o wzajemnej życzliwości, abyśmy nie dali się sprowokować, żebyśmy nie skakali sobie do gardeł – mówi prezydent Rafał Piech. 

Prezydent Siemianowic Śląskich w ostatnich dniach był gościem „Telewizji Chrystusa Króla”. Co mówił? Poniżej przedstawiamy wybrane fragmenty.

– Jeszcze kilka tygodni temu rozmawialiśmy o trudnej sytuacji pandemicznej, o tym, że nas straszono, że jeżeli wszyscy nie będziemy wyszczepieni, to będziemy dalej chorować. Proszę zobaczyć, ponad trzy tygodnie temu wybucha tragiczna wojna na Ukrainie, gdzie Putin najeżdża na Ukrainę, co jest czymś niedopuszczalnym, czymś barbarzyńskim. Chciałem jednak powiedzieć troszkę o tej pandemii. Proszę zobaczyć, Putin najeżdża na Ukrainę o 4 rano i o 8 kończy się tak naprawdę pandemia. Pandemia kończy się nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To jest niesamowite, nagle media przestają mówić. Dobę wcześniej mówią o dziesiątkach tysięcy zachorowań, o setkach zgonów i nagle w trzy godziny między czwartą rano a ósmą, zanika całkowicie temat pandemii – mówi prezydent Rafał Piech.

– Niesamowite jest to, że minister Niedzielski powiedział, że będziemy schodzić z restrykcji, że od 1 kwietnia ściągamy maski i musimy przejść do covida jak do normalnej choroby, takiej jak grypa – dodaje.

Dalej samorządowiec mówi, że straszą nas już kolejnymi wirusami

– Wiemy, że w kolejce jest już kolejny wirus, który jest przed nami. Straszą nas gorączką krwotoczną, już nam mówią o polio, które idzie z Ukrainy i będzie atakowało dzieci. Przed nami bardzo trudny czas. Do tego dochodzi gospodarka, oni ją muszą położyć, oni muszą wyresetować całkowicie świat i gospodarkę. Proszę zobaczyć jak rosną stopy procentowe. Ja mogę podać na przykładzie moim. Kredyt hipoteczny rata 1600 zł, już jest 2400 zł. W zaledwie dwa miesiące jest 800 zł więcej – wylicza Piech.

„Po ludzku nie ma już szans”

– Rosną ceny gazu, ceny prądu, paliwa. To jest coś niesłychanego, co się dzieje. To jest dopiero początek, tego straszliwego, dramatycznego kryzysu. Widząc trudną sytuację wiemy, że po ludzku nie ma już szans. Jeżeli my dzisiaj nie zaczniemy szturmować nieba, przepraszać za wszystkie grzechy wyrządzone Panu Bogu, ale też niepokalanemu sercu Maryi, no to przyjdzie na nas wszystkich wielka kara. Apeluję do Polaków, zmobilizujmy się i zawalczmy nie o siebie, ale o nasze dzieci, które niestety będą doświadczały wielu cierpień – twierdzi samorządowiec.

Dramat młodych ludzi 

– Młodzi ludzie, którzy pozaciągali kredyty hipoteczne, żyją tak naprawdę na styk, na kredytach. Oni muszą płacić o 1000-1500 zł więcej. Nie wiemy, jak długo są w stanie wytrzymać. Nie każdego stać, żeby zapłacić 100 proc. więcej raty. Ceny pójdą do góry, dalej będą windowane – oznajmił prezydent Siemianowic.

„Będą chcieli nas poróżnić” 

– Musimy pamiętać o wzajemnej życzliwości, abyśmy nie dali się sprowokować, żebyśmy nie skakali sobie do gardeł. Bo oni tego chcą, robili to w pandemii i będą robić to teraz, poprzez właśnie napływ Ukraińców do Polski. Będą chcieli nas poróżnić, żebyśmy skakali sobie do gardeł. Nie dajmy się zmanipulować, nie dajmy się sprowokować do takich działań. Dzisiaj jest czas miłosierdzia, miłości i wzajemnego szacunku. Jeżeli na Bogu będziemy dzisiaj opierać wszystko, to zwyciężymy – dodał na koniec prezydent Rafał Piech.

Rozmowę możecie zobaczyć poniżej 

 

źródło: Telewizja Chrystusa Króla/YouTube