Prezydent Siemianowic do PiS: Bareja się chowa przy tym cyrku. Obłudnicy!

Prezydent Siemianowic Śląskich skomentował ostatnie dość zaskakujące wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. 

„Bareja się chowa przy tym cyrku. Zamknęli i pocięli na kawałki kopalnie Makoszowy (bez-metanowa) oraz Krupiński w sumie jakieś 700 mln ton. Szykują się kolejne grupowe zwolnienia. Obłudnicy! Jesteście odpowiedzialni tak jak SLD, PO i okrągły stół, za upadek górnictwa w Polsce” – napisał Rafał Piech i udostępnił nagranie.

Zaskakujące słowa 

– Nie można też w jednym zdaniu mówić, zamykajcie granice tutaj z Rosją natychmiast, a potem dziwić się, że tego węgla nie ma. Nie można mówić zamykajcie kopalnie, bo taka jest wola UE, a potem mówić, o polskie kopalnie nie produkują.  Droga opozycjo, troszeczkę konsekwencji, w tym co mówicie, w tym jak realizujecie swoje działania – mówił premier w poniedziałek podczas wizyty w gdańskim porcie.

– Już miałem rozmowy z ekspertami, którzy mi powiedzieli, panie prezydencie bardzo łatwo jest zamknąć ścianę, można to zrobić teoretycznie w ciągu kilku miesięcy, ale otworzyć wydobycie ponownie, to jest bardzo długotrwały proces, tego się nie da zrobić zaraz i natychmiast – oznajmił prezydent Andrzej Duda podczas niedzielnej wizyty w KWK Pniówek.

Tymczasem za rządów „Dobrej zmiany” zlikwidowana została zabrzańska kopalnia Makoszowy oraz kopalnia Krupiński. Pod ziemią znajdowały się potężne zasoby udostępnionego do wydobycia węgla. Dziś Polska cierpi na głód węgla, dlatego sprowadzamy zagraniczny surowiec, za który trzeba zapłacić nawet trzykrotnie więcej.