Prezydent Siemianowic: Eksperci, którzy wprowadzają w błąd Polaków zostaną rozliczeni

fot. Rafał Piech | Facebook

Prezydent Siemianowic Śląskich w najnowszym nagraniu odniósł się do inicjatywy lekarzy, epidemiologów i 12 prezydentów miast, którzy zaapelowali do rządu, aby jak najszybciej wprowadzić ustawę pozwalającą pracodawcy weryfikację status zaszczepienia pracownika preparatem na koronawirusa.

– Wierzę, że tych prezydentów, którzy optują za czymś takim, rozliczą w swoim czasie mieszkańcy. Tych ekspertów, którzy wprowadzają w błąd, którzy mają tytuły profesorskie, również te osoby zostaną rozliczone. Myślę również, że na końcu będzie rozliczony rząd i te osoby, które chcą wprowadzać tego typu karygodne przepisy, które są niezgodne z Konstytucją – mówił.

Rafał Piech: 12 prezydentów zaapelowało o działania do rządu, aby jak najszybciej wprowadzić ustawę, która pozwoli weryfikować pracodawcy status zaszczepienia pracownika. Chciałbym tych wspaniałych fachowców, ekspertów rządowych oraz tych 12 prezydentów zapytać, czy państwo wiecie dokładnie, co obecnie dzieje się w Portugalii, w państwie, w którym 92 proc. populacji jest wyszczepione?

Czy państwie wiecie, że tam jest dzisiaj wprowadzany stan klęski? Czy wiecie, że do Portugalii każda osoba, która przylatuje samolotem niezależnie, czy jest zaczepiona, musi poddać się testowaniu? Czy wiecie, że w Austrii jest wprowadzony lockdown? Chciałem się was zapytać, o co zabiegacie? Skoro w państwach, gdzie jest 80-90 proc. populacji wyszczepionej, gdzie nie powinno być problemów z maseczkami, z testami, ze zgonami osób, które są też zaszczepione. Tam powinno się już dzisiaj funkcjonować normalnie.

Przecież, jeżeli po szczepieniach jest mniej zgonów, to ludzie nie powinni umierać. Szczególnie ci, którzy są zaszczepieni, nie powinni w ogóle ciężko chorować. Chciałem się was zapytać, o co wam tak naprawdę chodzi? Bardzo was proszę, nie wprowadzajcie w błąd i przestańcie kłamać. Dzisiaj doskonale wiemy, że niezależnie, czy ktoś przyjął preparat, tak samo przenosi tego wirusa, tak samo ciężko choruje i umiera.

Polacy to jest bardzo mądry naród. 50 proc. jest świadomych i widzi doskonale, co się dzieje, że tak naprawdę dzisiaj świat zalewa kłamstwo i manipulacja.
Wierzę, że tych prezydentów, którzy optują za czymś takim rozliczą w swoim czasie mieszkańcy. Tych ekspertów, którzy wprowadzają w błąd, którzy mają tytuły profesorskie, również te osoby zostaną rozliczone.

Myślę również, że na końcu będzie rozliczony rząd i te osoby, które chcą wprowadzać tego typu karygodne przepisy, które są niezgodne z Konstytucją. Bardzo was prosimy o skuteczne działanie i rozważenie tego, co chcecie zrobić i szanujcie decyzje i wolny wybór Polaków.”