Prezydent Siemianowic: Szokujące wieści z Chin. Ma to doprowadzić do totalnego resetu

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich fot. tarnogorski

Prezydent Siemianowic Śląskich w najnowszym nagraniu skomentował m.in. doniesienia z Chin.

Przypomnijmy, że w ponad 24-milionowym Szanghaju od kilku dni trwa ostry lockdown. Ludzie nie mogą wychodzić z domów, nawet na zakupy. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

Zerwane łańcuchy dostaw 

– Tutaj wcale nie chodzi o pandemię, chodzi o zupełnie coś innego. Prezes Izby Handlowej Unii Europejskiej w Chinach napisał, że obecne środki podjęte w celu powstrzymania epidemii Covid-19 w Chinach powodują znaczne zakłócenia. Od logistyki i produkcji, po łańcuch dostaw. Dodał, że błyskawiczne badanie przeprowadzone tydzień wcześniej wykazało, że 51 proc. niemieckich firm logistycznych i magazynowych oraz 46 proc. niemieckich łańcuchów dostaw zostało całkowicie zakłóconych lub poważnie dotkniętych przez sytuację w Chinach – mówi prezydent Rafał Piech.

Samorządowiec twierdzi, że działania Chin rujnują również niemiecką gospodarkę

– Ma to doprowadzić do totalnego resetu i upadku gospodarki w poszczególnych państwach. To jest powoli realizowane. Myślę, że musimy być też przygotowani na to, że ta sytuacja wróci. Konflikt zbrojny na Ukrainie trochę uciszył temat pandemii, ale wiemy, że w Niemczech i wielu państwach znowu wracają do tego, więc my też musimy być przygotowani, żebyśmy kolejny raz nie dali się wprowadzić w błąd – dodał na koniec prezydent Siemianowic Śląskich.

Cała nagranie poniżej 

Największy na świecie port pod względem wielkości przeładunku kontenerowego

To, co się dzieje w Szanghaju jest bardzo dziwne. Polityka „zero covid” odbija się na psychice lokalnej społeczności. W internecie są publikowane przerażające nagrania. Mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich mieszkań, nawet po jedzenie. Zaczęło się od wykrycia kilku tysięcy pozytywnych testów na koronawirusa. W Chinach blisko 90 proc. populacji przyjęło szczepionkę.

W Szanghaju mieszka ponad 24 mln osób. W tym ogromnym chińskim mieście znajduje się największy na świecie port pod względem wielkości przeładunku kontenerowego. W ostatnich dniach w sieci są publikowane szokujące nagrania. Ludzie mają dość i krzyczą z okien, a z powodu kwarantanny dzieci są rozdzielane od rodziców.

Zobaczcie nagranie, koniecznie z dźwiękiem 

źródło: PJJ.TV