Prezydent średniego miasta zatrzymany przez CBA. „Jarku dycha starczy?”

screen Stanisław Żaryn/screen Twitter

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław G. został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Samorządowiec już od kilku tygodni jest zawieszony w pełnieniu funkcji. Prokuratura Krajowa poinformowała w poniedziałek, że polityk usłyszy kolejne zarzuty.

Zatrzymania dokonano na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

„Do czasu zakończenia czynności z podejrzanym, prokuratura nie będzie przekazywała szerszych informacji o sprawie” – czytamy w komunikacie prokuratury.

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP Stanisław Żaryn w mediach społecznościowych zamieścił nagranie, które ma pokazywać moment wręczenia łapówki. Nagranie nie ma dźwięku, jest jednak transkrypcja rozmowy.

„W mat. śledztwa dot. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego znajduje się m. in. upubliczniony przez CBA materiał filmowy dokumentujący wręczenie łapówki” – napisał Żaryn.

Nagranie poniżej 

 

Prokuratura Krajowa informuje, że w marcu 2023 roku prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratur Krajowej w Katowicach przedstawił Jarosławowi G. łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwoce 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego kwalifikowane, które zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Twitter/Stanisław Żaryn, Prokuratura Krajowa
Oprac. Łukasz Dudek