Problem z opałem. Chyba tego nie przemyślał

fot. KPP Bełcahtów

Zima zbliża się nieuchronnie, problem z opałem jest odczuwalny przez wielu Polaków, którzy próbują jakoś sobie z tym poradzić. W województwie łódzkim policja zatrzymała kierującego osobówką, który w bagażniku przewoził długie konary drzew. 

Do niecodziennego zatrzymania doszło w ostatnich dniach w Bełchatowie. 43-letni mężczyzna przewoził mały fiatem panda konary drzew, które wystawały z otwartego bagażnika.

„Ta niecodzienna kontrola drogowa miała miejsce w Bełchatowie, a 43-letni kierowca pandy został ukarany mandatem karnym” – informuje bełchatowska policja.

„Wielu kierowców potrafi ze swojego samochodu osobowego uczynić pojazd wielofunkcyjny. Jednak niewłaściwe przewożenie ładunku w samochodzie osobowym to nie tylko ryzyko mandatu, ale stwarzanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym” – zauważa policja.

Funkcjonariusze przypominają, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jazda w taki sposób stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

fot. KPP Bełchatów

Kierowca z woj. łódzkiego nie jest pierwszym, który wpadł na tego typu pomysł. Poniżej zdjęcie wykonane przez leśników z Kutna. W tym przypadku jednak doszło do próby kradzieży drzewa z lasu.

fot. Nadleśnictwo Kutno

źródło: KPP Bełchatów, Nadleśnictwo Kutno
Oprac. Redakcja