Prof. Horban ściąga MASKĘ na konferencji prasowej. „Co ona powiedziała”

fot. zrzut Kancelaria Premiera/Facebook

W czwartek 1 lipca odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Michała Dworczyka i prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcy premiera Mateusza Morawieckiego ds. Covid-19.

Podczas konferencji doszło do zaskakującego zachowania. Prof. Horban nagle ściąga z twarzy maseczkę.

– Ja jednak zdejmę już tą maskę na wszelki wypadek, bo jednak jestem już zaszczepiony – powiedział Horban.

Czy to jest zapowiedź zmiany rekomendacji w pomieszczeniach zamkniętych? – zapytała dziennikarka.

– Po pierwsze my jesteśmy zaszczepieni w pomieszczeniach zamkniętych, po drugie jesteśmy w odległości tak jak przykazano co najmniej 1,5 m. W związku z tym jest to dopuszczalne w przypadku osób zaszczepionych – odpowiedział doradca premiera.

– Z decyzjami dotyczącymi zniesienia zaleceń, myślę że zależy poczekać do rozwoju sytuacji, zobaczenia czy ta liczba zakażeń będzie u nas rosła – dodał prof. Andrzej Horban.

Po tym zdarzeniu w internecie pojawiło mnóstwo komentarzy. Komentujący zarzucają profesorowi, że ściągnął maseczkę w sposób nieprawidłowy.

Internauci komentują: 

Co to znaczy „my jesteśmy zaszczepieni w pomieszczeniach zamkniętych”? Następnie gołymi rękami zwija i co? Pewnie do kieszeni a za chwile na twarz? Takie są procedury?

Robią z nas idiotów.

Przypomnijcie sobie jeszcze jak instruowano społeczeństwo w jaki sposób zdejmować maskę. Horban ściągnął ją nie bacząc na procedurę naszych autorytetow medycznych.

Zobaczcie fragment