Prof. Leszek Miszczyk nie żyje! Znany onkolog zginął w wypadku w Gliwicach

fot. Policja Gliwice, Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach/Facebook

W wypadku na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach zginął wybitny onkolog prof. Leszek Miszczyk – poinformowało Radio RMF-FM. Profesor Miszczyk przez wiele lat pracował w Centrum Onkologii w Gliwicach.

We wtorek rano w Gliwicach na DK 88 doszło do dwóch poważnych wypadków. W jednym z nich zginął motocyklista, w drugim ciężko ranna została kobieta i 9-letnie dziecko. Na wysokości wiaduktu w rejonie ulicy Tarnogórskiej, zderzył się motocykl z toyotą. To właśnie motocyklem podróżował wybitny lekarz.


Czytaj także: Koszmarny wypadek na gliwickim odcinku DK 88


Lekarze ze Śląska mówią o profesorze, że był jednym z najlepszych specjalistów, cenionym i lubianym przez pacjentów.

Profesor Leszek Miszczyk był kierownikiem Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. W roku 2016 przez kilka miesięcy pełnił funkcję dyrektora, był też wicedyrektorem centrum onkologii.

Do dwóch wypadku doszło we wtorek rano 

– Obrażenia motocyklisty okazały się śmiertelne. Ranni zostali przetransportowani do szpitali. Policja i straż pożarna rozpoczęły czynności zabezpieczające, zorganizowano objazd. Policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z prokuratorem rozpoczęła badania i oględziny miejsc wypadków. Postępowania wykażą, co było ich przyczyną – informuje policja.

AKTUALIZACJA: 12.05.2021 GODZ. 9:27

 

 

źródło: RMF-FM, Policja Gliwice