Protest przedsiębiorców w Katowicach. Kolumna aut przejdzie przez centrum

W sobotę 25 kwietnia o godz. 12:00, w Katowicach odbędzie się legalna demonstracja samochodowa przedsiębiorców i pracowników.

Przedsiębiorcy zarzucają władzy, że ta poprzez swoje działania, chce doprowadzić polski biznes do ruiny.

„PIS liczy, że do 17 maja dając nadzieję przedsiębiorcom na luzowanie gospodarki, ci podejmą już w kolejnym miesiącu heroiczne i arynkowe działania wypłacając pensję za kwiecień, mimo że nieodpowiedzialna kwarantanna zrujnowała gospodarkę i odebrała przychody, o zyskach nie wspominając.

Musimy poinformować pracowników, że PIS niszczy ich miejsca pracy, obniża im pensje i nie wypłaca firmom żadnych odszkodowań za swoją destrukcyjną politykę” – czytamy na grupie Strajk Przedsiębiorców.

 

Protestujący zbierają się na parkingu obok strefy kultury przy katowickim Spodku, po zapełnieniu parkingu samochody zbierają się wzdłuż ulicy Góreckiego wjeżdżając od strony Dobrowolskiego.

O godzinie 12.00 kolumna aut pojedzie w stronę galerii Silesia.

Informacja organizatora: 
„Przed godzina 11.45 nie zakładajcie plakatów i znaków demonstracji, gdyż prawdopodobnie MILICJA będzie wyłapywała dojeżdżających na demonstracje na drogach dolotowych. Pamiętaj: przejazd w celach służbowych nie jest zabroniony, a nie musisz się tłumaczyć co to za cel.

O 12.00 ruszymy trasą w stronę Chorzowa na prawym pasie „górą” aby zawrócić obok „Silesia” i wjechać prawym górnym pasem ponownie na rondu. Za rondem na wysokości BP zawrócimy i wjedziemy to tunelu w kierunku Chorzowa, by zawrócić przed Bracką ponownie w stronę Sosnowca.

Następnie pojedziemy ponownie na rondo chyba, że z powodu ilości aut będzie to grozić zablokowaniem pochodu. Wtedy wjedziemy ponownie w tunel i po wyjeździe rozformujemy kolumnę.

Trasa przejazdu może ulec zmianie, bo nie wiadomo jak zachowają się zorganizowane szwadrony ZOMO i czy nie zablokują nam przejazdu. Spodziewamy się zagłuszania komunikatami do rozejścia się (szkoda, że dla zwiększenia grozy nie są po niemiecku) oraz wyłapywania pojedynczych kierowców do kontroli.

Pamiętaj: zgodnie z ustawą o zgromadzeniach (Dz.U. 2019 poz.631 ) informacji o przebiegu i celu zgromadzenia udziela organizator. Jako uczestnik legalnego zgromadzenia nie musisz udzielać informacji jaki jest jego cel i co robisz na zgromadzeniu. Udział w legalnym, zgromadzeniu publicznym nie jest wykroczeniem ani przestępstwem. Nie daj się zastraszyć zmotoryzowanym patrolom MILICJI ani nie przyjmuj mandatów.

Po drugie nawet jeśli Cię zatrzymają, to nie są w stanie zatrzymać wszystkim – choć nie wiadomo co wymyśli ZOMO. Im dłużej zajmują się Tobą tym więcej czasu mają inni by uczestniczyć w demonstracji. Podczas kontroli nie śpiesz się: odszukaj dokumentu „gdzieś” włożone, okaż je MILICJI. Nie musisz nikomu dawać do ręki swoich dokumentów. Masz je jedynie okazać” – czytamy na śląskiej grupie protestu przedsiębiorców.

 

 

źródło: facebook