Przed nami upały. Gdzie są otwarte kąpieliska?

fot. MOSiR Piekary Śląskie/Facebook

Powoli rozkręca się sezon wakacyjny. Przed nami pierwsze upały, kolejne kąpieliska planują otwarcie. W regionie kąpielisko na świeżym powietrzu znajduje się m.in. w Radzionkowie, Piekarach Śląskich, Krupskim Młynie, Gliwicach oraz w Zabrzu. 

Kąpielisko w Krupskim Młynie

Jest to pierwsze kąpielisko w powiecie tarnogórskim, które zapowiedziało otwarcie. Cena nie jest wygórowana. Wejście na cały dzień kosztuje 8 zł, a ulgowy bilet 5 zł. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

niezwyklagminakrupskimlyn.pl

Kąpielisko w Radzionkowie 

Kąpielisko na Księżej Górze będzie otwarte od 25 czerwca. Cena biletów nie uległa zmianie. Obiekt będzie dostępny od godziny 10:00 do 19:00. Za cały dzień jedna osoba będzie musiała zapłacić 13 zł, ulgowy 8 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Przewidziano również bilet rodzinny. Warto dodać, że od godziny 15:00 cena biletów spada: za normalny zapłacimy 10 zł, ulgowy 5 zł.

fot. MOSiR Radzionków | facebook

Basen w Piekarach Śląskich

W Piekarach Śląskich otwarty basen i wodny plac zabaw zlokalizowany jest na stadionie MOSIR przy ul. Olimpijskiej. Obiekt będzie dostępny od soboty 25 czerwca. Cennik na chwilę obecną nie został podany. W 2021 roku bilet normalny na cały dzień kosztował 12 zł, a ulgowy 7 zł. Dzieci do lat 7 wchodziły bezpłatnie, tak też zapewne będzie w tym roku.

Kąpielisko Leśne w Gliwicach 

Gliwickie kąpielisko leśne na chwilę obecną nie podało jeszcze informacji o otwarciu i cenach. Niemniej jednak obiekt jest przepiękny. Warto zobaczyć poniższe nagranie. W 2021 roku bilet normalny za cały dzień kosztował 12 zł, a ulgowy 6 zł. Dzieci do lat trzech miały zapewnione bezpłatne wejście.

Kąpielisko w Zabrzu 

Zabrzańskie kąpielisko również jeszcze nie informuje o otwarciu i cenach. Wiemy jednak, że ma to nastąpić już za kilka dni. Wiele wskazuje na to, że obiekt będzie otwarty od przyszłej soboty. Ceny również nie powinny być wygórowane, ponieważ konkurencja w regionie jest spora. W 2021 roku za cały dzień trzeba było zapłacić 10 zł, ulgowy 5 i 6 zł. Dzieci do lat 6 wchodziły za jedną złotówkę.

fot. MOSiR Zabrze

 

źródło: MOSiR Zabrze, Piekary Śląskie, Radzionków, Facebook
Oprac. Łukasz Dudek