Przedszkola w gminie Świerklaniec zamknięte przynajmniej do 22 maja

fot. UG Świerklaniec

Przedszkola znajdujące się na terenie gminy Świerklaniec będą zamknięte do 22 maja. Taką decyzję podjął wójt po konsultacji z dyrektorami gminnych placówek. 

Wójt Marek Cyl
„Mając na uwadze przede wszystkim dobro Dzieci, podjąłem decyzję, że publiczne Przedszkola na terenie Gminy Świerklaniec pozostaną zamknięte do 22 maja br. Decyzję tę podjąłem po konsultacjach z Dyrektorami gminnych Przedszkoli oraz biorąc pod uwagę rekomendację Dyrektora SPZOZ w Świerklańcu Pani doktor Beaty Nycz-Gerlich.

 

Decyzję podjąłem biorąc również pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną w województwie śląskim (w momencie pisania tego komunikatu, nasze województwo ma najwyższą w Polsce liczbę zachorowań na Covid-19 – 2755 przypadków i najwyższe przyrosty nowych przypadków zakażeń) oraz ze względu na moje własne doświadczenia związane z zachorowaniem na Covid-19.

Pragnę raz jeszcze podkreślić, że zdrowie Przedszkolaków jest dla mnie najważniejsze, dlatego z uwagą będę śledził dynamikę zachorowań na Covid-19. Liczę na to, że nasze społeczeństwo jest na tyle odpowiedzialne i zdyscyplinowane, że w ciągu tych trzech tygodni krzywa zachorowalności mocno się wypłaszczy.

Aktualnie zaopatrujemy nasze Przedszkola we wszelkie niezbędne środki ochrony osobistej oraz preparaty do dezynfekcji rąk i dezynfekcji przedmiotów i powierzchni. Równocześnie zapewniam, że wraz z Dyrektorami, w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej wypracowujemy takie rozwiązania, które zapewnią maksymalne bezpieczeństwo Dzieci, Nauczycieli i Pracowników w przedszkolach.”- czytamy na stronie urzędu.

 

źródło: UG Świerklaniec