Dziambor przerwał konferencję posłów PiS. „To jest obrzydliwa segregacja”

fot. screen TVPOLSKA.PL

Poseł Artur Dziambor przerwał konferencję prasową posłów Czesława Hoca i Pawła Rychlika z PiS, którzy prezentowali szczegóły ustawy, która ma pozwolić pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik przyjął preparat na koronawirusa. 

– To obrzydliwa segregacja. Następnym krokiem będzie noszenie opasek dla zaszczepionych – mówił polityk Konfederacji.

– Chcecie wprowadzić ustawę, która jest najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej jaką można sobie wyobrazić. Przed chwilą tutaj usłyszeliśmy, że jeżeli ktoś będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo uczestniczyć w imprezie weselnej, a jeżeli nie będzie zaszczepiony, to będzie miał prawo w niej nie uczestniczyć – wykrzyczał Artur Dziambor.

– Mówicie bzdury, że rozmawialiście z przedsiębiorcami, którzy wam mówili, że czekają na te cudowne rozwiązanie, dzięki którym będą wreszcie mogli pracować normalnie. Przecież wy jesteście obrzydliwi. Ludzie, to co wy chcecie wprowadzić, to jest obrzydliwa segregacja – dodał.

„Chyba kogoś Bóg opuścił” – skomentowała pomysł grupy posłów PiS parlamentarzystka Anna Maria Siarkowska.

Minister zdrowia Adam Niedzielski dziękuje posłom „za wsparcie inicjatywy polskich przedsiębiorców”.

„Projekt ustawy daje pracodawcom narzędzie do niwelowania zagrożeń epidemicznych i tym samym nieprzerwanego prowadzenia działalności” – napisał szef resortu zdrowia.