19.7 C
Tarnowskie Góry
wtorek, 16 czerwca, 2026
Strona główna Wiadomości Regionalne Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Kilka metrów od Onyxu pojawiło się kolejne...

Robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Kilka metrów od Onyxu pojawiło się kolejne zapadlisko

REKLAMA

W piątek rano na ulicy Królika w Tarnowskich Górach pojawiło się kolejne niepokojące zapadlisko. Kilka dni temu informowaliśmy o katastrofie budowlanej, w wyniku której zapadła się droga i zawaliła ściana restauracji „Kurna Chata”. 

Niestety dziś rano kilka metrów od klubu muzycznego „Onyx” pojawiło się kolejne zapadlisko. Miejsce to zostało zabezpieczone barierkami.

 

REKLAMA

Kolejny lokal zamknięty 

„W związku z decyzją powiatowego nadzoru budowlanego, sklep chemiczny został wyłączony z użytkowania. O ponownym otworzeniu sklepu będę państwa informował” – czytamy.

Nieszczelność instalacji wodno-kanalizacyjnych? 

„Część wykonanych już badań sugeruje możliwe nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz istnienie podziemnych, zasypanych podpiwniczeń nieistniejących już lub przebudowanych znacząco budynków. Sugestia nie tłumaczy znacznej głębokości powstałego zapadliska” – informował Urząd Miejski.

Na miejscu byli dziś pracownicy Urzędu Miejskiego, nadzoru budowlanego i PWiK.

 

REKLAMA