Pyskowice. Rodzina zgłosiła, że mężczyzna chce się zabić. Ten pojechał po czteropak piwa

fot. Policja Gliwice

Rodzina zgłosiła zaginięcie 59-letniego mieszkańca Pyskowic. Najbliżsi obawiali się, że ten chce się zabić. Okazało się jednak, że mężczyzna mógł zabić nie tylko siebie. 

W sobotę policjanci z Pyskowic przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mężczyzny. – Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do intensywnych poszukiwań i szybko namierzyli samochód, którym przemieszczał się poszukiwany – informuje gliwicka policja.

Po zatrzymaniu osobowego volkswagena, policjanci wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Dodatkowo na siedzeniu auta znajdował się czteropak piwa oraz butelka mocniejszego alkoholu. Okazało się, że nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu gliwickiego był pijany, alkomat wykazał prawie 1,7 promila.

Mężczyzna odpowie teraz za złamanie przepisów kodeksu karnego. Interweniującym policjantom powiedział, że nie miał zamiaru popełnić samobójstwa. Niemniej jednak każdy pijany kierowca to potencjalny morderca. Jazda pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Gliwice