Radio Zet informuje, że dwie rakiety spadły na Polskę. Są ofiary śmiertelne

„Dwie zabłąkane rakiety spadły we wtorek w miejscowości Przewodów w woj. lubelskim. Zginęły dwie osoby” – taką nieoficjalną informację przekazało Radio ZET. 

Artykuł jest aktualizowany 

„Jako prezydent przygranicznego miasta apeluje od powstrzymania się przed komentowaniem i niepotrzebnym podsycaniem emocji w sprawie eksplozji w Przewodowie. Proszę abyśmy poczekali na oficjalne komunikaty i dali pracować służbom” – zaapelował Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że dwie zabłąkane rakiety miały spać na suszarnie zboża, które znajdują się przy granicą z Ukrainą w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim.

We wtorek doszło do zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę. Część kraju jest bez prądu.

 

„Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller

„Wszystko wskazuje na to, że na terytorium Polski, w woj. lubelskim, przy granicy z Ukrainą spadły rosyjskie rakiety. Są informacje o dwóch zabitych. Przed Polską dwa pilne zadania; armia musi zapewnić bezpieczeństwo obywatelom a rząd nie może dać się wciągnąć do tej wojny” – napisał Robert Winnicki, poseł Konfederacji. 

źródło: Radio ZET, media
Oprac. Redakcja