Radzionków chce sprzedać atrakcyjne działki przy kąpielisku. Mieszkańcy oburzeni

fot. UM Radzionków

Radzionkowski magistrat wystawił na sprzedaż dwie atrakcyjne działki przy ulicy Księżogórskiej. Działki znajdują się w pobliżu parku oraz przepięknego kąpieliska w Księżej Górze. Jedna z wystawionych na sprzedaż działek w okresie wakacyjnym służy jako parking dla pojazdów. 

„Pierwszy przetarg obejmuje dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1,5 ha, drugi obejmuje działkę o powierzchni prawie 1,7 ha” – poinformował Urząd Miejski w Radzionkowie.

Cena wywoławcza większej działki to 1,9 mln zł, a cena wywoławcza mniejszej to 1,7 mln zł. Działki choć są położone w atrakcyjnym miejscu, od kilku miesięcy nie znalazły nabywcy. Jest to już trzeci ogłoszony przetarg w tym roku.

Informacja o przetargu wywołała wiele kontrowersji. Mieszkańcy komentują 

„Tylko czekać, aż wystawią tam market albo jakieś pseudo centrum handlowe. Masakra, mam nadzieję, że chętnych znów nie będzie” – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

„Odnoszę wrażenie, że miejsce które kiedyś było oazą spokoju, pełną zieleni zamienia się w jedno wielkie betonowisko” – skomentowała pani Natalia.

„Gdzie w takim razie będą parkowały samochody osób odwiedzających basen?” – zapytał pan Dominik.

Poprosiliśmy o komentarz radzionkowski Urząd Miejski 

„Gmina Radzionków sprzedaje działki znajdujące się w pobliżu kąpieliska na Księżej Górze. W przypadku finalizacji transakcji, osobom pozostawiającym do tej pory samochody na tych terenach zostanie wyznaczone inne miejsce parkingowe. Ponadto Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nakłada na potencjalnego inwestora szereg wynikających z niego obostrzeń min. dotyczących zapewnienia odpowiedniej ilości miejsc parkingowych czy też powierzchni biologicznie czynnej (terenów zielonych)” – przekazał nam Grzegorz Szeremeta, zastępca burmistrza Radzionkowa.

fot. UM Radzionków
fot. UM Radzionków

 

źródło: UM Radzionków, BIP,  Facebook
Oprac. Łukasz Dudek