Radzionków. Przychodzili do drogerii z dziećmi w wózku i kradli

fot. Policja Tarnowskie Góry

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali młodą kobietę i mężczyznę. Ukradli kosmetyki warte 2 tys. zł. Działali pod przykrywką, ponieważ przychodzili do drogerii wraz z dziećmi. Dzięki temu czujność pracowników była uśpiona, jednak kamera monitoringu wszystko rejestrowała. 

Pracownicy jednej z drogerii, która znajduje się na terenie Radzionkowa zorientowali się, że na półkach brakuje pewnych produktów. Sprawa została zgłoszona na policji.

– Zapis z kamer monitoringu wyjaśnił całą sprawę. Dwójka młodych rodziców wraz z dziećmi przychodziła do drogerii, gdzie jak gdyby nigdy nic pakowała produkty z półki do dziecięcego wózka albo swojego podręcznego bagażu. Zdarzyło się także, że w trakcie korzystania z samoobsługowej kasy, z premedytacją pomijali niektóre artykuły. Cała sytuacja miała miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy – relacjonuje Kamil Kubica, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji.

Złodzieje zostali namierzeni przez funkcjonariuszy. Usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

– W trakcie przeszukania ich miejsca zamieszkania policjanci odzyskali część skradzionych artykułów oraz zabezpieczyli ponad tysiąc złotych na poczet przyszłych kar – dodaje rzecznik prasowy.

Grozi im nawet pięć lat więzienia.

 

fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry
fot. Policja Tarnowskie Góry

źródło: KPP Tarnowskie Góry
Oprac. Redakcja