Burmistrz: Wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców jest wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce

fot. UM Radzionków

Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa przedstawił w poniedziałek dane epidemiologiczne z których wynika, że współczynnik potwierdzonych zakażeń w Radzionkowie na 1000 mieszkańców, jest wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce.

Wysoki współczynnik wynikać może z tego, że w Cidrach mieszka wielu górników, a jak wiemy, to właśnie ta grupa zawodowa była poddawana masowym testom.

 

UM Radzionków

Czytaj: Niecały 1% górników zakażonych koronawirusem wymaga hospitalizacji

– Na chwilę obecną w Radzionkowie mamy 58 osób, u których stwierdzono wynik dodatni testu na obecność koronawirusa. Od początku epidemii takich osób było w naszym mieście 82. To współczynnik wielokrotnie wyższy niż w całej Polsce i na Śląsku. W naszym mieście wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców wynosi 5,1. Dla porównania w Polsce jest to 0,62, a w Województwie Śląskim 1,8 – wylicza Tobor.

– Dziś na terytorium całego kraju jest ponad 23.700 osób zakażonych. Gdyby przyjąć dane statystyczne z Radzionkowa dla całej Polski, to ta liczba wynosiłaby ponad 203.800 chorych. Stawiam retoryczne pytanie: Czy wówczas byłyby znoszone restrykcje? – dodaje.

 

Szanowni Państwo,Kilka dni temu zniesiono w naszym kraju kolejne ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W…

Publiée par Miasto Radzionków sur Lundi 1 juin 2020

 

źródło: UM Radzionków