Rafał Piech: Musimy się zmobilizować. Najpierw będą zmuszone trzy grupy, później cała reszta

fot. Polska Jest Jedna/Facebook

Dzisiaj jest ten moment, kiedy musimy się zmobilizować, kiedy musimy siłą milionów Polaków powiedzieć nie. Jeżeli dzisiaj tego nie zrobimy, to pierwszym krokiem będą te trzy grupy, które będą zmuszone do szczepień, a potem cała reszta – twierdzi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. 

Samorządowiec odniósł się do zapowiedzi obowiązkowych szczepień preparatem na koronawirusa dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Rafał Piech: Ruch Polska Jest Jedna sprzeciwia się przymusowi szczepień. Wiemy doskonale, że Konstytucja RP, a dokładnie artykuł 39 mówi, że każdy eksperyment medyczny musi być poprzedzony dobrowolną zgodą i decyzją obywatela Polaka, więc mamy tego świadomość, że każde działanie, które będzie zmierzało w kierunku przymusu szczepień jest niezgodne z prawem, jest niekonstytucyjne, więc nie macie prawa w żadnym wypadku przymuszać obywateli, a w szczególności żadnych grup, czy to lekarzy, czy to wojska, czy nauczycieli.

To będzie pierwszy krok, a za tym krokiem pójdą kolejne. Wiemy doskonale, że tkwicie w tym globalnym układzie, układzie zła, ale musicie mieć tego świadomość, że Polacy to nie Austria, Polacy to nie Portugalia. Polacy to nie Irlandia. Polacy to naród wolny, naród który ceni sobie suwerenność, ale przede wszystkim ceni sobie prawdę i wolność.

I nie pozwolimy wam w żadnym wypadku na przymus szczepień. Jest mnóstwo powikłań. Młodzi ludzie nagle umierają, sportowcy nagle umierają, jak to się dzieje? Gdzie są panie ministrze ci eksperci, którzy mówili, że nikt nie będzie ciężko przechodził, nikt nie będzie ciężko chorował? Czy nadal macie zamiar leczyć ludzi panadolen, czy paracetamol czy innymi lekami? Czy nie wiecie, że jest  amantadyna, o której mówi dr Bodnar?

Czy nie wiecie, że są antybiotyki i inne leki, którymi należy leczyć? Gdyby tymi lekami Polacy byli leczeni, mielibyśmy kilkadziesiąt tysięcy zgonów mniej i doskonale o tym wiecie.

Dlatego szanowni państwo, drodzy rodacy dzisiaj jest ten moment, kiedy musimy się zmobilizować, kiedy musimy siłą milionów Polaków powiedzieć nie. Jeżeli dzisiaj tego nie zrobimy, to pierwszym krokiem będą te trzy grupy które, będą zmuszone do szczepień a potem cała reszta.

Wiemy, że jest to działanie niekonstytucyjne i działanie niezgodne z prawem. Dlatego jeżeli zrobicie ten ruch, to musicie mieć świadomość, że to nie będzie protest, przemarsz ale to będzie zdecydowane działanie milionów Polaków, dlatego nie radzimy. To jest ten moment, kiedy musimy zacząć działać skutecznie.