Rafał Piech: Myślę, że ostatnie dwa lata, to i tak były spokojne. Bądźmy przygotowani

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech fot. tarnogorski.info

Prezydent Siemianowic Śląskich w najnowszym nagraniu omawia dokument, który pokazał się kilka dni temu na stronie NFZ. Przypomnijmy, że rządowa Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przedstawiła „zalecenia postępowania diagnostycznego w sytuacji zmniejszenia zagrożenia epidemicznego związanego z COVID-19”. Autorzy nie zalecają m.in. testowania na koronawirusa pacjentów bezobjawowych. Decyzję uzasadniają bardzo dużą liczbą fałszywych wyników testu.

– Dzisiaj już wiemy doskonale, że ci pacjenci, którzy trafiali w ciężkim stanie do szpitala np. z udarami, zawałami, cukrzycą, gdzie ten stan był ciężki. Ci pacjenci tak naprawdę już umierali, ale przy okazji był robiony test i ten test wychodził jako pozytywny, czyli ten pacjent miał covida, choć tak naprawdę trafił z zupełnie innymi chorobami. Byliśmy przez dwa lata okłamywani i oszukiwani przez media – mówi prezydent Rafał Piech.

„Te dwa lata, to były jeszcze takie wczasy” 

Dalej samorządowiec przytoczył tytuł artykułu Medonetu. – Kolejna informacja, którą podają portale. Gorączka krwotoczna krymsko-kongijska wróciła. WHO: to potencjalna pandemia. Zresztą Bill Gates powiedział, że kolejnym wirusem prawdopodobnie będzie gorączka krwotoczna, więc nie ma co liczyć, że to się zakończy. Myślę, że te dwa lata, które są za nami, to i tak były bardzo spokojne, to były jeszcze takie wczasy przed tym, co przed nami – twierdzi Rafał Piech.

– Przed nami na pewno konflikt zbrojny, przed nami kolejne wirusy, przed nami upadek gospodarki. Zresztą już widzimy, że to się dzieje, idziemy w kierunku potężnego kryzysu. Widzimy, co dzieje się ze stopami procentowymi, co dzieje się z cenami produktów, paliwa. To jednak dopiero początek, więc to wszystko, co w ostatnim czasie przekazywaliśmy, to są fakty, to jest prawda, to nie są teorie spiskowe – oznajmił prezydent Siemianowic.

„Bądźmy przygotowani”

– Szkoda, że dzisiaj prawda nie może się przebić w mediach głównego nurtu, nie może się przebić wśród polityków. Tylko nieliczne jednostki stoją dzisiaj w prawdzie. Bądźmy przygotowani na kolejne tego typu akcje, myślę, że to dopiero początek. Nie dajmy się znowu zwieźć kłamstwom, kolejnym preparatom, które będą nam proponowane – dodał na koniec.

Cała wypowiedź poniżej