Rafał Piech: Rządzący będą rozliczeni za to zło, które wyrządzili

Przyjdzie moment rozliczenia ludzi za to zło, które wyrządzili w ostatnim czasie. Cała ta scena polityczna powinna być wyczyszczona. Chcemy uzdrowić Polskę, żeby to była nowa, zdrowa Polska, która zostanie przez nas odbudowana. To, co się dzieje, to jest jawne rozkradanie i okłamywanie Polaków – mówi Rafał Piech, współzałożyciel ruchu ”Polska Jest Jedna” i prezydent Siemianowic Śląskich w rozmowie z portalem tarnogorski.info. 

Redakcja: W ostatnim wywiadzie mówił pan, że chcecie pociągnąć rządzących do odpowiedzialności. Jak chcecie to zrobić?
Rafał Piech: Na ten moment musimy mieć realny wpływ na to, co się dzieje w państwie. Mamy już struktury polityczne i jeżeli uda nam się zbudować taką czystą, prawdziwą siłę polityczną i jeżeli będziemy mieć realny wpływ, to myślę, że przyjdzie moment rozliczenia tych ludzi za to zło, które wyrządzili w ostatnim czasie.
Kto w pierwszej kolejności według pana powinien zostać rozliczony? 
Najważniejsze osoby w państwie, te które nam to fundowały. Pan premier, na pewno poszczególni ministrowie z ministerstwa zdrowia i na pewno ci eksperci. Przecież my mówimy o oszustach, o kłamcach. Przecież dr Horban to jest kłamca, ja to mówię oficjalnie, bo mamy na to dowody i dokumenty. Środowiska, które rządzą od lat są skompromitowane. Patrząc na Lewicę, PiS i PO szkoda nawet to komentować. Cała ta scena polityczna powinna być wyczyszczona. Myślę, że nie możemy zawieść Polaków. Naszym celem jest uzdrowienie Polski, żeby to była nowa, zdrowa Polska, która zostanie też przez nas odbudowana, bo to, co się dzieje dzisiaj, to jest jawne rozkradanie i okłamywanie Polaków. Chcemy z tego bagna wyciągnąć Polaków.
Pojawiają się takie głosy, że wasz ruch powstał po to, aby gdzieś być zagrożeniem dla Konfederacji.
Tak, też to słyszę. Pojawiały się informacje, że jesteśmy odnogą PiS-u, tu za chwilę pojawia się informacja, że mamy być konkurencją dla Konfederacji. Nie, ja absolutnie nie chce nikomu robić żadnych problemów. Gdyby nie to, że mieliśmy pandemię, że chciano wprowadzić przymus szczepień i segregować ludzi, to ruch Polska Jest Jedna by nie powstał.

 

Cała rozmowa poniżej (34 min)

źródło: tarnogorski.info