Zaszczepiony Rafał Trzaskowski znów zakażony koronawirusem

fot. Miasto Stołeczne Warszawa | screen Facebook

„W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne” – napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski.

W piątek prezydent stolicy poinformował, że znowu zachorował na COVID. Jednocześnie wskazał, że rząd nie ma strategii na „kolejną falę zachorowań”.

„Strategii rządu na kolejną falę zachorowań brak. Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma – a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co najgorsze, nie ma też żadnej systematycznej odpowiedzi na powikłania” – napisał Trzaskowski na Twitterze.

To kolejny dodatni wynik testu prezydenta Warszawy. Wcześniej zakażenie miało miejsce w marcu 2021 roku.

Niewiarygodne testy? 

„Rząd przestał płacić za całkowicie niewiarygodne testy. Wszystkie przypadki zachorowań są traktowane, jak we wcześniejszych latach. Osoby chore są badane przez lekarzy, diagnozowane oraz udzielana im jest pomoc medyczna w odpowiednim czasie. Nie ma odmowy badania, wysyłania chorych pacjentów do domu z poleceniem, aby czekali, aż im się pogorszy. Dzieje się dokładnie tak, jak powinno się dziać od początku. Zapewne państwo pamiętacie, że zarówno ja, jak i wielu lekarzy apelowało, aby natychmiast odstąpić od testowania oraz izolacji i przywrócić normalne funkcjonowanie opieki medycznej. Teraz to się stało” – twierdz dr Zbigniew Martyka, ordynator Oddziału Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

 

źródło: Twitter
Oprac. Redakcja