Ratownicy mają dość! „Ktoś o 9 rano dzwonił po pomoc, przyjechaliśmy o 24. System ochrony umarł”

fot. Facebook

System zdrowia, który już wcześniej był niewydolny, teraz rozpada się na naszych oczach. Najlepiej pokażą to obrazki z Legnicy i relacja ratownika medycznego. 

„(..) czekamy pod SOR-em 3, 4, 5 lub 14 godzinę! Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na SOR! To się dzieje w Polsce! Tuż obok Was ale tv Wam tego nie pokaże!” – alarmuje ratownik.

„(..) wczoraj.. Ktoś o 9 rano dzwonił po pomoc, po karetkę, a my pojechaliśmy do niego o 24! Nie, to nie s-f. To dzisiejsze realia. System ochrony w Polsce umarł!” – relacjonuje.

Facebook

Ratownik medyczny 
(pisownia oryginalna)

„Przepraszamy za to, że nie udzielimy wam pomocy, za to, że będziecie umierać w domach bo przychodnie w większości się na was wypięły i każą wam wzywać pogotowie do waszego chorego dziecka lub zrobią teleporadę przepisując w ciemno antybiotyk a my… A my nie przyjedziemy bo.. Bo czekamy pod SOR-em 3,4,5 lub 14 godzinę!

Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na SOR! To się dzieje w Polsce! Tuż obok Was ale tv Wam tego nie pokaże! Tv mówi, że jest wystarczająca liczba łóżek! Serio? Gdzie? W hotelach? Bo nie w szpitalach! Koleżanki i koledzy pracujący na SOR także są bezradni bo nie mają gdzie przekazywać pacjentów.

Wszędzie miejsc brak! Zdarza się, że ktoś umiera na sorze więc… Robi się jedno miejsce i wtedy karetka będąca pierwszą w kolejce cieszy się bo po kilku godzinach oczekiwania wreszcie może przekazać swego pacjenta. A następni stoją, stoją, stoją… Jeśli bez kombinezonów ochronnych to jeszcze jakoś da się żyć..

ZOBACZ: Ratownik: „Jeśli lekarze POZ nie zaczną robić tego co do nich należy, to ludzie będą umierać”

Można coś zjeść, napić się, załatwić potrzeby fizjologiczne.. Jeśli masz pecha i masz pacjenta z covid+ lub podejrzanego to siedzisz w tym dziadostwie z maską na ryju kilka godzin.. Spocony, niedotleniony, zestresowany.. Bo też jesteśmy ludźmi… Też się boimy! Bo coraz więcej naszych kolegów i koleżanek z pracy idzie w kwarantannę z powodu dodatniego wyniku na covid. I wykrusza się kolejna załoga i kolejna karetka nie wyjeżdża..

I znowu długo czekacie na nasz przyjazd. I znowu się na nas denerwujecie i macie pretensje…

Np wczoraj.. Ktoś o 9 rano dzwonił po pomoc, po karetkę, a my pojechaliśmy do niego o 24!!! Nie, to nie s-f. To dzisiejsze realia… System ochrony w Polsce UMARŁ!

Wielokrotnie o tym mówiliśmy, że do tego dojdzie ale nikt nas nie słuchał. Mówili niech jadą! Część pojechała.. Nie szanowano nas i nie szanuje się nadal. Rządzący mają nas w du….! My Was potencjalni pacjenci nie mamy tam, gdzie oni nas ale.. Nie możemy nic z tym zrobić. A oni ciągle mówią, że jest dobrze.. Nie jest dobrze! Ogłaszam koniec systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Na zdjęciach – Szpital w Legnicy dziś.. 13 oczekujących karetek. Już wiecie dlaczego długo na nas czekacie?”

źródło: Facebook.com