Szpital w Siemianowicach potwierdza. Dane opublikowane przez prezydenta są zgodne

fot. Wojciech Mateusiak UM Siemianowice Śląskie

Prezydent Siemianowic Śląskich opublikował w ostatnich dniach raport z miejskiego szpitala. Z raportu wynikało, że około 45% wszystkich pacjentów covidowych, to osoby zaszczepione. Dodatkowo okazało się, że pięciu na sześciu pacjentów na OIOM, to osoby, które zdecydowały się przyjąć preparat na koronawirusa. 

W piątek na stronie Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich została opublikowana odpowiedź na zapytanie reportera Wirtualnej Polski. Redaktor Tomasz Molga prawdopodobnie chciał potwierdzić autentyczność danych, które zostały opublikowane przez włodarza.

Placówka potwierdza

„Możemy potwierdzić, iż dane opublikowane przez pana prezydenta Rafała Piecha według stanu na dzień 24.11.2021 r. są zgodne z podanymi przez szpital” – czytamy w piśmie.

„Szpital nie czuje się uprawniony do dokonywania analizy tych danych ani wyciągania z nich jakichkolwiek wniosków” – dodali na koniec członkowie zarządu szpitala.

Rafał Piech komentuje krótko 

„To są prawdziwe dane, takie są fakty. Przerażający jest dzisiaj poziom i skala manipulacji” – skomentował pismo Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Pismo poniżej 

źródło: Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich