Restauracja w Bytomiu nie wytrzymała lockdownu. „Sytuacja jest krytyczna, ja się już poddaję”

olx.pl

Bytomska restauracja „Piwnice Gorywodów” nie wytrzymała lockdownu. Popularny lokal znajduje się w pod Rynkiem w Bytomiu.

– Udało się nam odbudować renomę tego wspaniałego miejsca. Wrócili nawet dawni goście, lokal zaczął żyć i zarabiać. Niestety nałożone na nas obostrzenia od tak długiego czasu doprowadziły mnie do sytuacji krytycznej finansowo, nie jestem w stanie dalej utrzymywać tego miejsca – mówi Krzysztof Dzicher, przedsiębiorca z Bytomia.

 

Redakcja: A odczuł pan pomoc od miasta? 

– Pisałem do miasta, tak jak Tarnowskie Góry umożliwiły niepłacenie trzeciej składki koncesji, no to dla mnie jest to spory koszt ok. 3 tys. zł. Dostałem odmowę. Pisząc prośbę oparłem się o Tarnowskie Góry, jako miast sąsiednie, które wydało taką zgodę – mówi najemca piwnic.

– Z miasta nie odczułem żadnego wsparcia. Nawet kiedy latem na Rynku wystawialiśmy ogródek piwny, też pytałem o obniżkę dzierżawy, bo inne miasta schodziły z ceny nawet o 90 proc. za dzierżawę terenów miejskich – zauważa.

– W Bytomiu była to pełna kwota i pytałem o to, prosiłem, aczkolwiek powiedziano mi, że nie ma żadnych obniżek i nie będzie. Ja nie odczułem z miasta żadnej pomocy – stwierdził restaurator.

– Ja się już poddaję – dodał na koniec.

Pracę straciło ok. 10 osób.

Lokal został wystawiony na OLX – TUTAJ

 

 

Przygotował
ŁUKASZ DUDEK 

 

źródło: olx.pl, tarnogorski.info