Początek rozpadu tarnogórskiej koalicji POKO z IO? Nerwowa sesja, chodzi o skargę na dyrektorkę

Radny Dariusz Warda fot. tarnogorski.info

W środę 24 czerwca w Tarnowskich Górach odbyła się sesja Rady Miejskiej. Podczas obrad zostały przedstawione projekty uchwał ws. skarg na dyrektorkę szkoły w Rybnej.

Grupa rodziców zarzuca dyrektorce Agnieszce Masłowskiej, niewłaściwe zarządzanie Zespołem Szkolno–Przedszkolnym nr 4 w Tarnowskich Górach i chcą jej odwołania.

Więcej na ten temat znajdziecie tutaj

 

Po przedstawieniu projektów uchwał w tej sprawie, głos zabrała radna Aleksandra Król-Skowron z Koalicji Obywatelskiej.

Radna złożyła wniosek o wycofanie z porządku obrad uchwał ws. skarg na dyrektorkę.

„Po zapoznaniu się z projektami tych dwóch uchwał, należy stwierdzić, że są rozstrzygnięcia nadzorcze oraz wyroki naczelnych sądów administracyjnych, które wyraźnie wskazują, że w uzasadnieniu powinno się znaleźć uzasadnienie faktyczne i prawne” – mówiła radna.

Po wystąpieniu radnej, Dariusz Warda z Inicjatywy Obywatelskiej, który jest przewodniczącym komisji skarg, wyraźnie się zdenerwował, zarzucając koalicjantowi (KO), że ten nie wysłał swojego reprezentanta na posiedzenia.

„Mieliśmy dość czasu, żeby pracować w tej komisji, mieliśmy dość czasu, żeby uwagi wnosić, mieliśmy dość czasu na to, żeby zapoznać się z opinią Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, co z przykrością stwierdzam, że wasz klub w żaden sposób nie wypełnił. (..) Jeżeli dzisiaj chcecie na tym półmetku głosowania naszej pracy, na zasadzie takiej, że myśmy zrobili coś źle, to ja się na to po prostu nie zgadzam” – stwierdził Warda.

„Mam obawy, oczywiście że mam obawy, jako przewodniczący komisji i członkowie komisji, którzy brali udział, również mają obawy o to, że nadzór wojewody nam to zaskarży, ale będzie wynikało to tylko i wyłącznie z tego, że staraliśmy się to zrobić najlepiej jak tylko potrafiliśmy” – dodał.

„Od miesiąca lutego, jak ta komisja dostała materiały, to dogłębnie starała się zbadać tę sytuację i rozstrzygnąć obiektywnie skargę. Ze zdziwieniem przyjmuję… informacje, które również do mnie docierają, że jest rozłam w Inicjatywie, że gdzieś tam się jakaś rysa pojawiła, czy coś takiego. Chce zapewnić wszystkich, nie ma czegoś takiego” – zapewniał przewodniczący.

Wniosek radnej Król-Skowron został pozytywnie rozpatrzony, skargi na Masłowską wrócą ponownie pod dyskusję w komisji.

W Tarnowskich Górach rządzi koalicja Inicjatywy Obywatelskiej z Koalicją Obywatelską, czyli IO-POKO.

Czy to początek rozpadu koalicji? Raczej wątpliwe, stołki zostały już podzielone i raczej nikt nie chce z nich schodzić. Pewnych ruchów możemy się spodziewać bliżej wyborów samorządowych.

Do tematu będziemy wracać. Więcej w materiale poniżej.