Żaryn: Rozpoczęła się największa próba masowego siłowego wejścia na teren Polski

for. Twitter.com/StZaryn

Niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Do kraju nadciąga fala imigrantów. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać kilkuset młodych mężczyzn. Nieoficjalnie mówi się, że grup może być więcej. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. 

„Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski” – przekazał Stanisław Żaryn.

Na nagraniach widać migrantów idących drogą w kierunku przejścia granicznego Kuźnica Białostocka-Bruzgi.

„W grupie, którą Białorusini uformowali, przeważają młodzi mężczyźni. Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski” – napisał Żaryn w kolejnym wpisie.

Migrantów „pilnują” uzbrojeni białoruscy żołnierze 

„Kolumna zatrzymała się przed przejściem. W oficjalnym oświadczeniu Białoruski Komitet Graniczny stwierdza, że odpowiedzialność za kryzys ponosi Polska, a komitet podejmuje wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom poruszającym się po autostradzie” – napisał Tadeusz Giczana, białoruski dziennikarz.

„Nie przejdą”

– Na granicy w Kuźnicy jest Straż Graniczna, Policja i Wojsko Polskie. Polskie służby są przygotowane na wszelkie okoliczności – napisał Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

AKTUALIZACJA 9:45

„Grupa nie dotarła do punktów kontrolnych i zawróciła do lasu” – twierdzi białoruski dziennikarz.

 

 

źródło: Twitter/Stanisław Żaryn, tarngoorski.info