Rumunia 2021. Tarnogórzanin zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata!

To były kolejne z rzędu znakomite zawody 20-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. Tym razem Radosław Dębicki stanął na podium Mistrzostw Świata, które odbywają się w Rumunii.

Tarnogórzanin został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Trójboju Siłowym. Z trwających zawodów tarnogórzanin przywozi aż 4 medale.

Młody sportowiec zdobył brązowy medal w konkurencji przysiadów z wynikiem 237,5 kg oraz brąz w konkurencji wyciskania (140 kg). Radek podniósł 222,5 kg, co zapewniło mu srebrny medal w konkurencji martwego ciągu. W klasyfikacji Total został brązowym medalistą, zdobywając łącznie 600 kg. Podczas startu młody medalista pobił 3 rekordy Polski.

ZOBACZ: Radosław Dębicki został mistrzem Europy! Kapitalny występ w Czechach

Przypomnijmy, że na początku sierpnia  Radosław Dębnicki został mistrzem Europy w kategorii juniorów do 66 kg.

źródło/foto: materiał prasowy