16.4 C
Tarnowskie Góry
poniedziałek, 15 czerwca, 2026
Strona główna Wiadomości Regionalne Ruszają samozbiory truskawek w Księżym Lesie. Jesz, ile chcesz, płacisz za zebrane

Ruszają samozbiory truskawek w Księżym Lesie. Jesz, ile chcesz, płacisz za zebrane

fot. FIT DRONE | Facebook
REKLAMA

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników świeżych owoców na Śląsku. Już jutro, we wtorek, 2 czerwca ruszają długo wyczekiwane samozbiory truskawek w Księżym Lesie (gmina Zbrosławice). Manfred Skrzypczyk, najpopularniejszy plantator w regionie, otwiera swoje pola.

Zasada jest prosta: na polu można jeść truskawki, a płacisz tylko za to, co nazbierasz do koszyka i zabierzesz ze sobą.

Harmonogram na ten tydzień. 

  • Piątek: od 17:00 do 20:00

  • Sobota: od 10:00 do 14:00

  • Niedziela: od 15:00 – 19:00

Obowiązkowe zapisy telefoniczne. Liczba miejsc jest ograniczona

Chętnych na śląskie truskawki nigdy nie brakuje, dlatego aby zapewnić komfort zbierania, wprowadzono limity. Dziennie na pole może wejść maksymalnie 200 osób.

Jak się zapisać? Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem: 723 878 778.

  • Kiedy dzwonić? Gospodarze proszą, aby dzwonić najlepiej wieczorem, w godzinach 18:00-20:00.

Cena truskawek na samozbiorach

Znamy już stawkę, jaka będzie obowiązywać w pierwszych dniach otwarcia pól. Cena za samodzielnie zebrane truskawki w tym tygodniu wynosi 16 zł za kilogram.

*Cena jest aktualizowana

Jak dojechać na plantację w Księżym Lesie?

Dojazd na miejsce jest prosty, a cały obszar zostanie wyraźnie oznakowany tablicami z napisem „Parking”.

  • Jadąc od strony Wilkowic: kieruj się na Księży Las. Parking znajduje się tuż za lasem, po lewej stronie.

  • Jadąc od strony Pyskowic lub Kamieńca: kieruj się w stronę Wilkowic. Parking dla zbieraczy będzie czekał po prawej stronie.

REKLAMA

źródło: tarnogorski.info

AKTUALIZACJA 5.06.2026

REKLAMA