Samozbiory truskawek w Zbrosławicach. Każdy przychodzi, je tyle ile chce, płaci za uzbierane

W gminie Zbrosławice ruszyły w piątek samozbiory truskawek. Gospodarstwo rolne Manfreda Skrzypczyka w Księżym Lesie kolejny raz organizuje tego typu akcję. Jedno jest pewne, głodny z pola nie wyjdziesz. 

Ostatnie obfite opady deszczu komplikują prace rolne, ponieważ truskawka nie lubi nadmiaru wody. Rolnik postanowił ogłosić samozbiory.

– Każdy przychodzi, je tyle ile chce. A to co uzbiera, płaci 8 zł za kilogram. Jest co zbierać, truskawki są duże – powiedział nam pan Manfred.

Pierwszy zbiór truskawek odbył się dzisiaj. Byliśmy na miejscu z kamerą. Na pole przybyły całe rodziny, dla dzieciaków to przecież frajda. Można zrywać, jeść owoc prosto z krzaka i nikt nie będzie krzyczał.

– Przepyszne truskawki, najlepsze w okolicy – powiedziała nam pani Jola. Inny uczestnik samozbiorów mówił, że w 15 minut nazbierał cały koszyk.

Zbierać truskawki będzie można również w sobotę oraz w niedzielę. Możliwe, że w przyszłym tygodniu również będzie taka możliwość. Najlepiej dzwonić bezpośrednio do rolnika: 605-313-099. Podajemy również adres: ul. Wiejskiej 53, Księży Las w gminie Zbrosławice.

źródło: tarnogorski.info
Oprac. Łukasz Dudek