Sanepid nie nałoży kary na organizatorów urodzin Radia Maryja

screen TV Trwam/twitter

Organizatorzy urodzin Radia Maryja nie otrzymają kary. Według sanepidu, 29 urodziny katolickiego radia odbyły się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. 

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników” – przekazał PAP rzecznik prasowy bydgoskiego sanepidu Łukasz Betański.

 

Na początku grudnia radio, które jest zarządzanie przez ks. Tadeusza Rydzyka świętowało swoje kolejne urodziny.

Wśród gości znalazło się wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości.  Był m.in. Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak.

Opozycja PiS-u zwracała uwagę na nieprzestrzeganie obostrzeń podczas mszy świętej. Zwracano uwagę na interwencję policji podczas „Strajku Kobiet”.

„W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na te towarzystwo, w związku ze złamaniem obostrzeń” – komentowała Joanna Scheuring-Wielgus.

W pamięci po tym wydarzeniu zostaną również słowa o. Rydzyka, który podczas Mszy świętej  wystąpił w obronie biskupa Edwarda Janiaka.

– To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja – tłumaczył dyrektor Radia Maryja.

Biskup Janiak został oskarżony o krycie księży, którzy mieli się dopuścić przestępstw na tle seksualnym. Janiak został zawieszony przez papieża.

ZOBACZ: O. Tadeusz Rydzyk: To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus?

 

 

źródło: PAP