Seria zgonów w MPK Wrocław. Nie żyje prezes i trzech pracowników

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Nie żyje 44-letni Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. To nie jednyna smutna informacja. W ostatnich dniach łącznie zmarły cztery osoby związane z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. 

Smutną informację o śmierci prezesa wrocławskiego MPK podano w czwartek 19 stycznia. Kilka godzin wcześniej prezes Krzysztof Balawejder opublikował na Facebooku informację, że będzie uczestniczyć w pogrzebach trzech osób związanych z komunikacyjnym przedsiębiorstwem.

„Smutny czwartek. Dziś odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku troje zmarłych w ostatnich dniach pracowników MPK Wrocław” – napisał prezes Balawajder.

  • 6 stycznia zmarł motorniczy i mechanik

  • 9 stycznia zmarła 45-letnia motornicza

  • 11 stycznia w wieku 52 lat zmarł kierowca

  • 19 stycznia poinformowano o śmierci 44-letniego Krzysztofa Balawejdera, prezesa MPK Wrocław

Przed śmiercią prezes Balawajeder napisał, że na obiektach, z którymi związani byli zmarli pracownicy, zostały wywieszone czarne flagi. Pogrzeb trzech pracowników miał się odbyć tego samego dnia czyli w czwartek 19 stycznia.

„Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać. Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera. Wyjątkowego człowieka” – napisał w czwartek na Twitterze Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

źródło: Media społecznościowe
Oprac. Łukasz Dudek