Śląsk. 11-latka chciała popełnić samobójstwo. Policjant ściągnął dziewczynkę z torowiska

Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Policjanci ze Świętochłowic uratowali życie 11-latki, która próbowała popełnić samobójstwo. Dzielnicowy złapał dziewczynkę i siłą ściągnął z torowiska. 

Do zdarzenia doszło w Świętochłowicach pod wiaduktem. Jak informuje śląska policja, dziewczynka chciała targnąć się na swoje życie. Policjant w ostatniej chwili zabrał nastolatkę z torów, po których chwilę później przejechał rozpędzony pociąg.

W ostatnich dniach kwietnia dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał informację, że wzdłuż torów kolejowych idzie 11-letnia dziewczynka, która chce popełnić samobójstwo.

Siłą ściągnął z torowiska

– Dziewczynka planowała rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. Dzielnicowy oraz policjantka drogówki natychmiast pojechali na miejsce. Pod wiaduktem DW 902 zauważyli siedzącą przy torowisku dziewczynkę. Funkcjonariusz widząc pędzący pociąg osobowy, złapał dziewczynkę i siłą ściągnął z torowiska. Kilka sekund później przejechał pociąg – informuje śląska policja.

Przez rządową strategię walki z wirusem w ostatnim czasie wzrosła ilość zachowań samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Eksperci Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego alarmują, że oddziały są przepełnione.

Pamiętaj, nie jesteś sam z problemami

Zawsze możesz zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą ci przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego. W Polsce funkcjonuje ogólnopolski, bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny jest pod zharmonizowanym w Europie numerem 116111, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Zasady funkcjonowania telefonu 116111

  • Anonimowo – dzwoniąc, nie musisz podawać swojego imienia, nazwiska ani adresu zamieszkania.

  • Bezpłatnie – połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.

  • Chętnie – konsultanci 116 111 gotowi są rozmawiać o każdej ważnej sprawie. Jeśli będzie to potrzebne, mogą umówić się na kolejną rozmowę.

  • Dyskretnie – wszystko, o czym powiesz lub napiszesz, zostanie między tobą a konsultantami 116 111. Jeśli poprosisz o pomoc w rozwiązaniu twoich problemów lub zgodzisz się na to, żeby ci pomóc – konsultanci 116 111 zajmą się tym.

źródło: Śląska Policja