Śląska biesiada dla seniorów i promocja loterii szczepionkowej. O profilaktyce ZERO informacji

W sobotę w Miasteczku Śląskim odbyła się biesiada dla seniorów. Do Parku Rubina przybyły tłumy, impreza była naprawdę udana, jednak nie o tym ten krótki felieton. Chciałem zwrócić uwagę na wszechobecną promocję jedynego słusznego preparatu, który ma chronić przed najpopularniejszym wirusem na świecie. 

Na imprezie przy scenie przygotowano stoliczek i plakaty promujące „Loterię szczepionkową”.  Nie mówię, że jest to coś złego, jednak zabrakło mi również innego stoliczka, stoliczka promującego zdrowe odżywianie i profilaktykę.

Burmistrz Michał Skrzydło jest dość sceptycznie nastawiony do sytuacji związanej z koronawirusem. O pandemii mówił „plandemia” i również nie planuje w najbliższym czasie przyjąć szczepionki. Dlaczego więc podczas organizacji imprez nie zwraca uwagę, na tak ważny czynnik jakim jest profilaktyka?

Czytaj także: Burmistrz uważa, że pandemia to ściema

Ulotka najpopularniejszego obecnie preparatu, który przynosi miliardowe dochody dla firm farmaceutycznych, co jakiś czas jest aktualizowana, o nowe, nieznane wcześniej możliwe skutki uboczne.

Dlaczego wszędzie, dosłownie wszędzie, nawet w toalecie w centrum handlowym, jest promowany tylko ten jeden preparat, jako jedyny sposób na walkę z wirusem? O leczeniu i profilaktyce praktycznie zero informacji.