Śląska policja zatrzymała czterech górników kopalni Chwałowice

fot. Śląska Policja

Policja zatrzymała czterech pracowników dozoru górniczego KWK ROW Ruch „Chwałowice”. Zatrzymań dokonano w związku z wypadkiem, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch odniosło obrażenia. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej policji w Katowicach na polecenie rybnickiej prokuratury, 16 i 31 stycznia zatrzymali czterech pracowników dozoru górniczego.

– Mężczyźni byli odpowiedzialni za nadzór nad pracami związanymi z doszczelnieniem zrobów w likwidowanej ścianie kopalni Ruch „Chwałowice” w Rybniku. 19 listopada 2021 roku w trakcie prac doszło do wypadku, w wyniku którego zginął jeden górnik, a dwóch doznało wielomiejscowych urazów – relacjonuje śląska policja.

– Zatrzymani w wieku od 30 do 55 lat usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci, w związku z narażeniem życia lub zdrowia pracowników. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz pełnienia funkcji kierowniczych związanych z nadzorem nad pracownikami – czytamy w komunikacie.

Górnikom grozi teraz pięć lat więzienia. Media nieoficjalnie podają, że w sprawę może być zamieszanych więcej pracowników, w tym nawet wyższego szczebla.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja, Media
Oprac. Redakcja