Śląska straż graniczna sprawdziła 235 osób. Nie byli zaszczepieni

fot. Straż Graniczna

Rozpoczęły się wyrywkowe kontrole sanitarne na granicy. Od soboty obowiązują nowe zasady dla osób podróżujących z Czech i Słowacji. 

Od 27 lutego osoba przekraczająca granicę Polski powinna mieć negatywny wynik testu na koronawirusa. Osoby zaszczepione są zwolnione z tego nakazu.

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przystąpili do działań.

Tylko w miniony weekend skontrolowano ponad 1700 osób, z czego 235 osób nie posiadało negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Z racji tego, że jest to nowe obostrzenie, nikt z nich nie został ukarany. Większość zawróciła. Jednak już od poniedziałku może nie być taryfy ulgowej.

 

Czy działania na granicy mają powoli przyzwyczaić nas do tak zwanych paszportów szczepionkowych? 

„Czynności o charakterze sanitarnym mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 realizowane są przez funkcjonariuszy z Placówek Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Rudzie Śląskiej i Opolu przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy ŚlOSG w Raciborzu oraz PSG w Katowicach-Pyrzowicach” – informuje Straż Graniczna.

Wyrywkowe kontrole 

W ciągu minionego weekendu funkcjonariusze sprawdzili ponad 1700 osób przekraczających granicę z Czech i Słowacji w rejonie działań Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

„Wśród tych osób, 235 nie posiadało negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 bądź nie było osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, albo też nie znajdowało się w kategorii osób zwolnionych z obowiązkowej kwarantanny” – mówi Szymon Mościcki z biura prasowego śląskiej SG.

 

źródło: strazgraniczna.pl