Śląskie. 10 górników z kopalni Pniówek opuściło szpital

www.clo.com.pl

10 górników poszkodowanych w wybuchu w kopalni Pniówek, leczonych w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, zostało w ostatnich dniach wypisanych z siemianowickiego szpitala – informuje placówka. 

– Na oddziałach szpitalnych siemianowickiego szpitala nadal przebywa jeszcze 10 górników, w tym 5 z izolowanym oparzeniem dróg oddechowych – przekazał nam Wojciech Smętek z CLO.

Stan pięciu pracowników kopalni jest ciężki, ale stabilny. Łącznie siemianowicka placówka w ostatnim czasie przyjęła 25 pracowników z dwóch kopalni, pięciu niestety zmarło.

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich to czołowy ośrodek zajmujący się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. W Centrum  funkcjonują 4 specjalistyczne oddziały, a także Pracownia Hiperbarii Tlenowej, Bank Tkanek oraz Zakład Leczenia Ran Przewlekłych.

Placówka dysponuje 70 łóżkami. Rocznie hospitalizowanych jest tu ponad 1200 pacjentów. Przyszpitalne poradnie przyjmują rocznie ponad 7000 pacjentów. Organem założycielskim szpitala jest Samorząd Województwa Śląskiego.

 

Materiał prasowy 

 

(r.d)