Śląskie. 12-letni nożownik zaatakował dwóch kolegów. Obaj są w szpitalach

Zdjęcie ilustracyjne fot. tarnogorski

12-letni nożownik zaatakował dwóch nastolatków. 15-latek i jego o dwa lata starszy kolega z ranami kłutymi, zadanymi między innymi w okolicę klatki piersiowej, zostali zabrani do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednym z osiedli w Wodzisławiu Śląskim. „24 września o godzinie 16:30 wodzisławska policja została powiadomiona o zdarzeniu z użyciem noża na osiedlu XXX-lecia. Mundurowi ustalili, że sprawca ranił nożem dwóch nastolatków i uciekł z miejsca” – informuje śląska policja.

Poszkodowane osoby z ranami kłutymi zostali zabrani do szpitala. „W przypadku starszego obrażenia okazały się na tyle poważne, że konieczne było jego przetransportowanie śmigłowcem do Katowic, gdzie przeszedł operację” – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęły się poszukiwania

„Wszystko wskazuje na to, że obrażenia zadał 12-latek. Policjanci zastali chłopca w domu, gdzie znaleźli nóż i zabezpieczyli jego odzież. Sąd Rodzinny zdecydował, by dziecko zostało w domu z opiekunami. Dalsze decyzje w sprawie chłopca również będzie podejmował sąd rodzinny” – przekazało biuro prasowe śląskiej policji.

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja