Śląskie. 29-latka oferowała 30 tysięcy złotych za zabicie swojego męża

fot. Śląska Policja

Policjanci zatrzymali 29-latkę, która jest podejrzana o podżeganie do zabójstwa swojego męża. Młoda kobieta została aresztowana. Grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia. 

Kilka dni temu na komendę policji w Bieruniu (woj. śląskie) zgłosił się świadek, który posiadał informację dotyczącą przekazania pieniędzy za zabójstwo nieznanego mężczyzny.

– Bieruńscy kryminalni natychmiast rozpoczęli czynności w celu ustalenia sprawcy i potencjalnej ofiary. Ja się okazało, 29-letnia kobieta chodząc po sklepie szukała osoby, która zabiłaby jej męża. Za ten czyn oferowała 30 tysięcy złotych – informuje śląska policja.

Przekazała część kwoty 

– Kilkakrotnie nakłaniała młodego mężczyznę do popełnienia tego czynu, przekazała nawet część obiecanej kwoty. Śledczy ustalają charakter udziału mężczyzny w sprawie – czytamy w komunikacie.

Kobieta została zatrzymana, a następnie usłyszała prokuratorski zarzut podżegania do zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowy areszt. Grozi jej kara dożywotniego pozbawiania wolności.

fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja