Śląskie. Alarm w centrum handlowym. Ewakuowano 1000 osób. Żartowniś w więzieniu

fot. Śląska Policja

47-letni mężczyzna powiadomił służby ratunkowe, że w Centrum Handlowym w Jaworznie (woj. śląskie) został podłożony ładunek wybuchowy. Z budynku ewakuowano 1000 osób. 

W ostatnich dniach dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymał zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Centrum Handlowym w Jaworznie.

 – Informacja trafiła do wszystkich służb w mieście. Z budynku ewakuowano 1000 osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń oraz pobliskiego terenu przez policjantów z grupy pirotechnicznej okazało się, że alarm był fałszywy – informuje śląska policja.

Grozi mu 8 lat więzienia 

Kryminalni z Jaworzna błyskawicznie namierzyli sprawcę głupiego żartu. Został zatrzymany po niespełna 2 godzinach w pobliżu Centrum Handlowego. 47-latek trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci przypominają i przestrzegają autorów takich „żartów” przed konsekwencjami. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.

fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja