Śląskie. Małżeństwo transmitowało na TikToku libację. W domu były dzieci

Zdjęcie ilustracyjne

Niebezpieczny patostreaming na TikToku w Rudzie Śląskiej. Małżeństwo transmitowało na żywo libację alkoholową. W domu były małe dzieci, w tym niemowlę. Internauci zadzwonili na policję. 

W poniedziałek w nocy dyżurny rudzkiej policji odebrał trzy telefony od osób, które poinformowały o prowadzonej przez pijanych rodziców transmisji na żywo na platformie TikTok.

„Małżeństwo i ich towarzysz w trakcie libacji alkoholowej prowadzili transmisję na TikToku, w której trakcie zapraszali kolejnych uczestników z alkoholem, podając adres. Obserwujący reakcję zauważyli, że w mieszkaniu przebywają małe dzieci, w tym niemowlę, a rodzice są pijani” – informuje Śląska Policja.

Interweniowała policja 

Zgłaszający podali dyżurnemu adres, a ten wysłał na miejsce patrol policji. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

„W mieszkaniu przebywali rodzice dzieci i ich kolega. Wszyscy byli pijani. Mężczyźni mieli po 1,8 promila, a matka dzieci 2,1 promila alkoholu w organizmie. Dziećmi zaopiekowała się babcia mieszkająca w tym samym bloku” – czytamy w komunikacie.

Teraz nieodpowiedzialni rodzice muszą liczyć się z konsekwencjami. O dalszym losie dzieci zadecyduje sąd rodzinny.  Rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja