Śląskie. Pijany kierowca wiózł pijaną żonę oraz trójkę dzieci. Nie miał prawa jazdy i fotelików

Zdjęcie ilustracyjne fot. Lubuska Policja

Nieodpowiedzialni rodzice mogli doprowadzić do tragedii. Pijany 36-latek kierował samochodem. Wraz z nim w aucie podróżowała pijana żona i trójka dzieci. To jednak nie wszystko.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22.30 w Pszczynie. Dyżurny lokalnej komendy został zaalarmowany przez innego użytkownika drogi, o podejrzeniu nietrzeźwości kierującego osobówką.

Policjanci zatrzymali do kontroli audi 

Podczas przeprowadzenia kontroli okazało się, że i kierowca miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego wracał do domu z żoną i trójką dzieci. Kobieta także była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 3 promile alkoholu.

Dzieci były przewożone bez fotelików, kierowca nie miał prawa jazdy i ubezpieczenia OC 

– Rodzice narazili życie swoje i innych uczestników ruchu drogowego oraz dzieci, które były przewożone na tylnej kanapie auta bez fotelików bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych policjanci stwierdzili także brak obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu oraz uprawnień do prowadzenia pojazdów przez kierowcę – informuje śląska policja.

– Mężczyzna został zatrzymany, a nietrzeźwa kobieta doprowadzona do miejsca zamieszkania. Dzieci przekazano pod opiekę dziadka. O dalszym losie 36-latka zdecyduje sąd – czytamy w komunikacie.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

 

źródło: Śląska Policja