Śląskie. Posypały się mandaty. Wykorzystano policyjnego drona

fot. Śląska Policja

Policjanci z województwa śląskiego wykorzystują nowoczesną technologię do kontroli drogowych. W ostatnich dniach wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny. 

W minionym tygodniu policjanci z bielskiej drogówki podczas prowadzonych działań ujawnili ponad 150 wykroczeń w ruchu drogowym.

– Blisko 140 z nich to wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami, z których najwięcej polegało na przekraczaniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Stróże prawa ujawnili prawie 10 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wykroczenia „niechronionych” polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle – informuje śląska policja.

Dron w akcji 

Jednego dnia nałożono prawie 110 mandatów i sporządzono 24 wnioski do sądu. Do policyjnych działań wykorzystano bezzałogowy statek powietrzny, przy pomocy którego ujawnili część naruszeń prawa drogowego.

– Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 47-letni kierujący osobowym audi, który wyprzedzał nieprzepisowo w rejonie przejścia dla pieszych. Stróże prawa ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi – czytamy w komunikacie.

źródło: Śląska Policja 

fot. Śląska Policja