Śląskie. Porwali i pobili 34-latka wracającego z pracy

fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

Policjanci zatrzymali obywateli Czech, którzy uprowadzili 34-letniego mężczyznę. Bili go i strzelali z broni pneumatycznej. Do zdarzenia doszło w Jastrzębiu-Zdroju w woj. śląskim. 

Trzech mężczyzna napadło na 34-latka, który wracał rano z nocnej zmiany w pracy. – Napastnicy bili go i strzelali do niego z broni pneumatycznej, po czym wciągnęli do samochodu. Przechodnie, którzy byli świadkami sytuacji, powiadomili mundurowych – informuje jastrzębska policja.

Rozpoczęły się poszukiwania samochodu osobowego marki skoda na czeskich blachach. Policjanci bardzo szybko zauważyli pojazd, którym poruszali się sprawcy. Na ulicy Podhalańskiej w Jastrzębiu-Zdroju zauważono pojazd, z którego chciał wyskoczyć mężczyzna.

Mundurowi zatrzymali auto i przy wsparciu innych patroli, zatrzymali trzech podejrzanych. Dotkliwie pobity 34-leteni jastrzębianin został przewieziony do szpitala – czytamy w komunikacie.

Sprawcami okazali się mieszkańcy Czech, dwóch w wieku 27 lat oraz 33-latek. Przekonywali policjantów, że mężczyzna jest im winien pieniądze. Poszkodowany jednak zaprzeczył i oznajmił, że ich nie zna.  Agresorzy zostali już aresztowani. Grozi im przynajmniej 5 lat więzienia.

fot. Policja Jastrzębie-Zdrój
fot. Policja Jastrzębie-Zdrój
fot. Policja Jastrzębie-Zdrój

 

 

źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój
Oprac. Redakcja