Śląskie. Pościg i strzały. Międzynarodowa akcja

fot. Śląska Policja

Kryminalni z Częstochowy otrzymali informację o poruszającym się autostradą A1 samochodzie marki Range Rover. Pojazd został skradzionym w Austrii. Rozpoczął się pościg.  

Polskie służby otrzymały informację, że śląskim odcinkiem autostrady A1 w kierunku Łodzi ma się poruszać skradziony dzisiaj nad ranem z terenu Austrii pojazd marki Range Rover.

– W pościg ruszyli policjanci z wydziału kryminalnego w Częstochowie, którzy w rejonie Blachowni wypatrzyli samochód. Poruszający się nim mężczyźni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i zaczęli uciekać przed policjantami. Pościg zakończył się na drodze DK 46, gdzie skradziony suv wjechał do przydrożnego rowu – informuje policja.

fot. Śląska Policja

Uciekali pieszo

Następnie mężczyźni próbowali uciekać pieszo, jednak funkcjonariusze oddali kilka strzałów ostrzegawczych. To przestraszyło uciekinierów, którzy zaprzestali pieszej ucieczki. Zatrzymani są mieszkańcami województwa podkarpackiego w wieku 26 i 23 lat.

– Strona austriacka zainicjowała procedurę uproszczonego postępowania sądowego ENA, w ramach którego dojdzie do przekazania przestępców na teren Austrii – relacjonuje śląska policja.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

źródło: Śląska Policja