Śląskie. Ukradł auto spod sklepu. W samochodzie spał pijany pasażer

fot. Śląska Policja

Złodziej nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Ukradł samochód osobowy, w którym na tylnym siedzeniu spał pijany pasażer. Zdezorientowany mężczyzna poprosił złodzieja, aby go wysadził. 

Kryminalni z Jaworzna w  minionym tygodniu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Fiat Punto.
– Auto zostało skradzione spod jednego ze sklepów. Sprawca wykorzystał fakt, że samochód był otwarty a kluczyki pozostawione w stacyjce. 37-latek odjechał, a wkrótce zauważył siedzącego na tylnej kanapie nietrzeźwego mężczyznę. Pasażer po przebudzeniu był zaskoczony i zdezorientowany zastanymi okolicznościami – relacjonuje śląska policja.

Poprosił złodzieja 

Pijany pasażer poprosił złodzieja, aby ten go wysadził z pojazdu. Sprawca przychylił się do tej prośby a następnie odjechał. Sprawą zajęli się policjanci, którzy ustalili tożsamość przestępcy. Po kilku dniach udało się odzyskać pojazd i zatrzymać podejrzanego.
– Jak się okazało mężczyzna w międzyczasie zdążył sprzedać skradzione auto, w czym pomogły mu pozostawione w samochodzie dokumenty Fiata. Odzyskany samochód wraz z kluczykami został przekazany właścicielowi – relacjonuje policja.
Za swój czyn może spędzić w więzieniu kilka lat.
fot. Śląska Policja

 

źródło: Śląska Policja
Oprac. Redakcja