Sokiści z Tarnowskich Gór obezwładnili „artystów”

fot. ksok.pl

Funkcjonariusze tarnogórskiej Straży Ochrony Kolei (SOK) zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców dewastacji przepustu kolejowego. Młodzi mężczyźni zostali przyłapani na malowaniu powierzchni obiektu mostowego, a zdołali już zamalować około 40 m².

Do zatrzymania doszło w czwartek 9 marca. Sokiści z Tarnowskich Gór podczas patrolu szlaku kolejowego Radzionków – Nakło Śląskie zauważyli dwie osoby malujące farbą w sprayu graffiti na przepuście kolejowym.

„Na widok mundurowych mężczyźni próbowali zbiec z miejsca zdarzenia, jednak funkcjonariusze SOK po krótkim pościgu udaremnili ucieczkę ujmując dwóch sprawców dewastacji elementu infrastruktury kolejowej wraz z dowodami rzeczowymi w postaci 12 puszek z farbą” – informują służby odpowiedzialne za zabezpieczenie infrastruktury kolejowej.

Wobec sprawców zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z komisariatu w Radzionkowie, którzy przeprowadzą dalsze czynności wyjaśniające. Wśród zatrzymanych znajdują się mężczyźni w wieku 26 i 32 lat.

fot. kgsok.pl

źródło: kgsok.pl, mat. prasowy
Oprac. Redakcja