Sosnowiec. Policja przejęła 14 kg narkotyków. Diler chciał wrzucić torbę na drzewo

fot. Śląska Policja

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 4 osoby związane z wytwarzaniem i posiadaniem znacznych ilości narkotyków. Kryminalni przejęli blisko 14 kg różnego rodzaju środków odurzających. 

– Zatrzymania i przejęcie tak dużej ilości narkotyków było efektem pracy sosnowieckich kryminalnych. Kiedy jeden z podejrzany zauważył policjantów na ulicy, zaczął uciekać, a trzymaną w ręku paczkę próbował wrzucić na pobliskie drzewo. Mężczyzna został zatrzymany, a w paczce, jak się okazało, było ponad kilogram amfetaminy – informuje policja.

Podczas prowadzonych działań zatrzymano 3 mężczyzn i kobietę w wieku od 26 do 33 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Zagłębia. Jeden z zatrzymanych był również poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad 2 lat więzienia.

Pozostali mężczyźni również są znani policjantom, ponieważ w przeszłości byli karani za różnego rodzaju przestępstwa.

– Podczas dalszych czynności kryminalni przeszukali szereg lokali, w  których zabezpieczyli środki odurzające i komponenty do ich wytwarzania, z których można było przygotować 14 kilogramów gotowego narkotyku. Były to między innymi: amfetamina (zarówno płynna, jak i w proszku), metamfetamina i marihuana – relacjonuje śląska policja.

Zatrzymanym grozi teraz 10 lat więzienia. Wszyscy zostali aresztowani na 3 miesiące.

fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja
fot. Śląska Policja

 

 

źródło: Śląska Policja